Home » O mnie

Gromnicka Dorota 2Dorota Gromnicka

Jestem psychologiem, dyplomowanym psychoterapeutą. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii w Ośrodku INTRA, który jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Studia magisterskie ze specjalnością psychologia kliniczna i osobowości ukończyłam na UKSW w Warszawie. Studiowałam również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie.

Doświadczenie spotkania z drugim człowiekiem w kontakcie terapeutycznym rozwijam w różnych ośrodkach i organizacjach zajmujących się pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną. Swój warsztat pracy doskonaliłam na Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej w Warszawie, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Pomocy „Q Zmianom”. Posiadam duże doświadczenie w pracy psychologicznej z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami zdobyte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym TPD „Helenów”. Pełnię rolę członka zarządu Fundacji JA, MY, ONI, która zajmuje się propagowaniem wiedzy na temat depresji i jej przeciwdziałaniu. Jestem konsultantem merytorycznym przekazów o tematyce psychologicznej, także w obszarze Public Relations. Prowadzę szkolenia i warsztaty.

Obecnie jestem współzałożycielką warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju „Strefa Zmiany”, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową  z osobami dorosłymi, które borykają się z różnymi problemami życiowymi, przebywają w kryzysie, przeżywają trudności w relacjach z bliskimi, cierpią na depresję, lęki, nerwice, zaburzenia psychosomatyczne, dotyka ich DDA.

Jestem autorką publikacji na temat zastosowania technik dramowych w pracy z grupą oraz artykułów o tematyce psychologicznej, poradników: „Depresja, jak pomóc sobie i bliskim”, „Jak zbudować poczucie własnej wartości” a także filmu dokumentalnego „Żyję Odważnie”.

Fascynuje mnie drugi człowiek, jego historia, pragnienie ulgi, zmian. Zasłuchuję się w niego, by spojrzeć na jego życie, dylematy i cierpienie jego kategoriami, zrozumieć i pomóc zobaczyć więcej. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie siłę, by usłyszeć siebie, stać się wolnym i zmieniać swoje życie na lepsze. Podczas psychoterapii mam zaszczyt towarzyszyć drugiemu człowiekowi w drodze do siebie samego i swoich sił.