Czym się zajmuję

Dzielę się tym, co potrafię i co jest oparte na solidnych fundamentach zarówno mojej wiedzy, doświadczenia zawodowego jak i mojej osobowości i zamiłowania do bycia obecnym w kontakcie z drugim człowiekiem.

Psychoterapia indywidualna

Indywidualne spotkania psychoterapeutyczne prowadzące do pogłębienia świadomości, nabycia nowych umiejętności, rozwinięcia zasobów i do pozytywnej zmiany. Praktycznie każda psychoterapia indywidualna jest nieco inna, bo pracujemy nad innymi sprawami i każdy klient jest innym człowiekiem, co często pociąga za sobą także nieco inne metody pracy psychologicznej.

Psychoterapia par

Podczas takiej wspólnej psychoterapii para ma możliwość przyjrzeć się historii swojego związku i zastanowić nad tym, czego objawem mogą być ich aktualne trudności. Kryzys w związku może pojawić się w każdym momencie, bez względu na to, czy jesteśmy z sobą 5, czy 20 lat. Wywołują go bieżące wydarzenia, kłopoty w komunikacji. Bywa, że przyczyny tkwią głębiej – jedna lub dwie osoby wnoszą do związku „zaplecze problematyczne”. Często trudno w związku otwarcie porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i uczuciach, nie słuchamy siebie nawzajem. Psychoterapia par pozwala się naprawdę usłyszeć.

Psychoterapia grupowa

Istota psychoterapii grupowej tkwi w interakcjach, jakie zachodzą między osobami biorącymi udział w terapii, a nie tylko w relacjach z terapeutą, jak ma to miejsce podczas psychoterapii indywidualnej. Psychoterapia grupowa wykorzystuje naturalną dynamikę grupy, by wywołać pożądane zmiany u poszczególnych pacjentów. Grupa ludzi staje się zatem środowiskiem i narzędziem terapeutycznym.

Warsztaty i szkolenia

Celem warsztatów jest stworzenie otwartej przestrzeni, która pozwoli zbadać dane zagadnienie z wielu stron i poznać ukryty w nim potencjał. Dużą wartością takich zajęć jest fakt, że odbywają się w grupie osób, które pracują nad jednym tematem. Dzięki temu można poznać wiele indywidualnych podejść i doświadczeń innych osób, inspirować się nimi, a jednocześnie odkrywać te elementy, które dla nas na dany moment w życiu są najważniejsze czy najbardziej potrzebne.